DM i triple - åben række - 42 hold - 7. juli i Karlslunde - Officielt DIF-mesterskab
1. Kasper Miller/Mikael Bonderup Laursen - Hvidovre/Claus Petersen - Odense
2. Jacob Erlandsen/Anders Erlandsen - Nykøbing F/Morten Jøhnk - Hvidovre
3. Lars Schæfer/Per Olsen/Jesper Sele - Vestfyn
Mikael Svendsen/Mikkel S. Hjorth/Jakob Lindeløv - Korsør |
DM i triple for kvinder - 10 hold
1. Mia Carlsson/Anne Carlsson - Jonstrup/Tanja Gromada - Nykøbing F
2. Pia Svendsen/Trine Røssel - Hedebo/Mette Forslund - KPK
3. Tina Bach Poulsen/Linda M. Bojer - Odense/Christina Hansen - Hvidovre
Maria Saxild-Hansen - Hedebo/Anette Vest Henriksen/Iben Sass Büchert - Hvidovre |
DM i triple for juniorer - 5 hold
1. Rasmus Bak Laursen - Bøgeskov/Marcus Presutti/Daniel Presutti - Jonstrup
2. Lasse Machholdt Dithmar/Kasper Lunau-Christensen/Mikkel Toft - Hedebo
3. Mathias Ellekær Hansen - Team Nørreå/Johanne Büchert/Julius Büchert - Hedebo
Mette Ryberg Pedersen - Ledøje/Kristian Vejlby Johansen - Ballerup/Philip
Vestergaard - Tappernøje |
DM i triple for yngre juniorer - ikke afviklet
DM i triple for veteraner - 14 hold
1. Jens Erik Andresen/Gerhard Rasmussen/Vagn Hansen - Hvidovre
2. Ole Rudolph - KPK/Leif Kirk/Verner Jensen - Ballerup
3. Bjarne Lomholt/Franco Peirano/Knud Erik Dalsgaard - FIF
Erik Jensen - FIF/Per Hjort - Hvidovre/Mogens Mærsk Jensen - Køge |
DM i double - åben række - 8. juli i Karlslunde - 61 hold
1. Lars Slot/Jacob Erlandsen - Nykøbing F
2. Eric Geraci - KPK/Kasper Bak Laursen - Bøgeskov
3. Jonas Kristensen - Bøgeskov/Michael Svendsen - Hedebo
Jan Akselbo Hansen/Christian Nielsen - Hedebo |
DM i double for kvinder - 26 hold
1. Mia Carlsson - Jonstrup/Tanja Gromada - Nykøbing F
2. Hanne Christensen - Hvidovre/Sofie Donkild - Kr. Såby
3. Runa Brokær/Ingrid Korsholm - Hornbæk
Anni Kristensen - Bøgeskov/Bente Kristiansen - Horsens |
DM i double for juniorer - 10 hold
1. Steven Christensen/Jakob Jensen - Nykøbing F
2. Mikkel Toft/Kasper Lunau-Christensen - Hedebo
3. Daniel Presutti/Marcus Presutti - Jonstrup
Kristian Vejlby Johansen - Ballerup/Mette Ryberg Pedersen - Ledøje |
DM i double for yngre juniorer - ikke afviklet |
DM i double for veteraner - 19 hold
1. Birgit Peirano/Franco Peirano - FIF
2. Mogens Mærsk Jensen - Køge/Lars Juul - FIF
3. Benny Krogh/Pentti Djerf - Vestfyn
Erling Sund/Arthuro Vittoriani - Ishøj |
|
DM i mix-double åben - 6. juli i Karlslunde - 59 hold
1. Trine Røssel - Hedebo/Jacob Rasmussen - Nykøbing F
2. Gitte Junge/Per Olsen - Vestfyn
3. Bente Kristiansen - Horsens/Jonas Kristensen - Bøgeskov
Annie Saxild-Hansen/Morten Saxild-Hansen - Korsør |
DM i mix-double for juniorer - 6 hold
1. Sofie Donkild - Kr. Såby/Lasse Machholdt Dithmar - Hedebo
2. Mette Ryberg Pedersen - Ledøje/Daniel Presutti - Jonstrup
3. Simone Gromada/Philip Vestergaard - Tappernøje
Malou Larsen - Tributor/Marcus Presutti - Jonstrup
DM i mix-double for yngre juniorer - ikke afviklet
DM i mix-double for veteraner - 16 hold
1. Birgit Peirano/Franco Peirano - FIF
2. Erna Tang Stærk/Einar Stærk - Beder-Malling
3. Mette Cornelius-Knudsen - Hedebo/Lars Juul - FIF
Jytte Nielsen/Mogens Mærsk Jensen - Køge |
DM i single - åben række - 5. juli i Karlslunde - 55 spillere
1. Anders Erlandsen - Nykøbing F
2. Johnni Chortzen, Nykøbing F
3. Kasper Bak Laursen - Bøgeskov
Jonas Kristensen - Bøgeskov |
DM i single for kvinder - 28 spillere
1. Anni Kristensen - Bøgeskov
2. Lillan Buch - Tributor
3. Malene Nielsen - Odense/Hanne Christensen - Hvidovre |
DM i single for juniorer - 13 spillere
1. Sofie Donkild - Kr. Såby
2. Lasse Machholdt Dithmar - Hedebo
3. Lasse Machholdt Dithmar - Hedebo |
DM i single for yngre juniorer - 5 spillere
1. Mads Fuglsang Ryborg - Hvidovre
2. Marcus Presutti - Jonstrup
3. Mette Wagner - Nordfalster/Johanne Büchert - Hedebo
DM i single for veteraner - 16 spillere
1. Lars Juul - FIF
2. Kjeld Büchert - Hedebo
3. Elonn Agerup - Bøgeskov/Einar Stærk - Beder-Malling |