|
  
Resultat København Åben 26. og 27. august 2017
Organisation: DPF - CMS
Published by: Pernille Toft
Date: 9/2/2017 10:43:52 AM
Category: Resultater
     
Resultaterne fra København Åben 2017

Double tournament Saturday 26. August 2017
232 teams

A cup
1
Lasse Dithmar & Robert Ulfsson

2
Daniel presutti & Ibrahim Ndiaye
3-4
Mathias Beyer Andersen & Martin Hjorth Christensen
Dennis PK Svensson & Mikkel Benthien

5-8
Andreas Tjäderkvist & Anders Möller
Emil Gary & Jacob Johnsen
Eric Geraci Pascal & Patron Don Camillo
Rolf Pedersen & Lars Slot
 
B cup
1
Kasper Miller & Emil Petersen
2
Oluf Jensen & Lillan Buch
3-4
Simon Hogeman & Rafael Bring
Bo persson & Patrik Wiik
5-8
Bubba & Thor
Mikael Svendsen & Poul Kjøller
Mads Pedersen & Alex Hansen
Frederik Pépin & Emil Pépin
 
BB cup
1
Freddie Tapper & Andreas Strandberg
2
Juliane Edel & Jacob Erlandsen
3-4
Håkan Hallberg & Lina von Eggers Patron
Bill jakobsson & Michael Uppström
5-8
jens-erik jensen & carl-erik jensen
Chalot Tannie Thomsen & Katrine Junge
Ned Carter & Robert Bergman Carter
Lars Bak & Kurt Madsen
 
C cup
1
Thomas Nilsson & Malin Rosqvist
2
Stefan Sargéus & Håkan Dahmström
3-4
Fredrik Rimne & Milán Hvenström
Jan Forsberg & Kostas Kakaseos
5-8
Vesna Malmberg & Helena Karlsson
Anders Larsson & Anders Bengtsson
Dennis Ahlström & Mats Ahlström
Kjell Tore Føyen & Lise L. Føyen

Triple tournament Sunday 27. August 2017

111 teams
A cup
1
Kasper Miller, Claus Bentzen & Emil Petersen
2
Freddie Tapper, Kenny Nilsson & Jonas Madsen
3-4
Stefan Sabel, Håkan Hallberg & Viktor v Eggers Patron
Lasse Dithmar, Robert Ulfsson & Emil Nilsson
5-8
Bo persson, Patrik Wiiik & Thor Hjelm
Thomas Kjøller, Mark J. Andersen & Lars Bak
Didier Risbourg, Victor Jonnyson Sjöstedt & Rafael Bring Palácio
Henrik Fønskov Olsen, Brian Mikkelsen & Finn Jørgensen
 
B cup
1
Peter Hansen, Henrik Malmos & Sidsel Bryhn
2
Mancini, Schildt & Banjo
3-4
Magnus, Mats & Gunnar
Björn Hansson, Ronny Andersson & Ib Cristensen
5-8
Heinrich Jensen, Egon Jensen & Jonas Kristensen
Patrik "Rosé" Lindgren, Jimmy "Rosé" Bysell & Christoffer Olsson
Ibrahim Ndiaye, Frederik Frederiksen & Daniel Presutti
Henrik Fajerson, Marcus Jönsson & Simon Hogeman
 
BB cup
1
Andy Strandberg, Kenneth Köhalmi & Jessica Johansson
2
Jaime Higa M., Håkan Paaske & Mohammet Gettas
3-4
Flemming Bjørntoft, Jacob D. Bjørntoft & Jonathan D. Bjørntoft
Jørgen Büchert, Jens Carlsson & John Saxild
5-8
Robin Carlsson, Roger Svensson & Thomas Johansson
Nicklas Nyström, Angelica & Jane
Iwe Krüger, Christel Klingelhöfer & Nina Roth
Johan Thessén, Lena Thessén & Anders Bella Björk
 
C cup
1
Julius Hertz Büchert, Sonny & Lennart Jensen
2
Mats hansson, Pontus Ekman & Marcus nilsson
3-4
Gerard Girardot, Lars Almar & Martin Knudsen
Jarlé Grov, Nils Pierre Runnane & Trond Jac Sandvik
5-8
Sven Jönhede, Kent L Olsson & Peter Follrud
Edouard, Cedric & Simo
Christian Andersson, Jesper Berg & Fredrik Wallin
Tore Spenning, Bjørn Mork & Terje Søimer


 

 


Dansk Petanque Forbund | Brøndby Stadion 20 , 2605 Brøndby | 26 28 24 45 | dpf@petanque.dk
CVR-nr.: 21 09 49 00 | Åbnings- og telefontid: Mandag - torsdag kl. 12-16 Cookies