|
  
Seedninger DM 2018
Organisation: DPF - CMS
Published by: Pernille Toft
Date: 7/3/2018 9:15:18 AM
Category: Turneringsudvalg, Forside - Udvalg
     
Seedninger DM 2018
SINGLE
Herrer

1. Kasper Bak 64
2. Lasse Dithmar 36
3. Daniel Presutti 28
4. Søren Gregersen 26
5. Rune Risgård 24
6. Mathias Beyer A 19
7. Miram Losic 13 L
8. Allan R Sørensen 13 L
Kvinder
1. Janne Losic 45
2. Maria L Kristensen 37
3. Mette R Pedersen 36
4. Ilse larsen 26
5. Hanne Christensen 24
6. Chalot T Thomsen 20
7. Sasha Donkild 15 L
8. Mette Kristensen 15 L
Veteraner
1. Jens Carlsson 39
2. Harry Ellehede 26
3. Jesper Sele 23
4. Knud Kjær 20
5. Lars J Kongsbak 17
6. Kim Frost 15
7. Slobodan Kolakovic13
8. Johs. Christensen 9

Double
Herrer

1. Lasse Dithmar/Morten Saxild-Hansen 170
2. Morten Per Laursen/Morten Junge 145
3. Daniel Presutti/Henrik Sele 112
4. Per Olsen/Christian Andersen-Nielsen 82
5. Sunny Singh/Julius Büchert 66
6. Kasper Miller/Emil Petersen 51
7. Frederic L’homme/Patrick Desrue 33
8. Christoffer Barfod/Thomas Kjøller 32
Kvinder
1. Maria Saxild-Laursen/Tanja Gromada 100
2. Anne Marie Bigum/Thea Fihl 76
3. Mia Carlsson/Camilla Svensson 63
4. Line M Hjorth Christensen/Katrine Junge 58
5. Hanne Christensen/Annie Saxild-Hansen 55
6. Mette Ryberg Pedersen/Merete Taastrup 51
7. Pia Svendsen/Maria Sonasson 37 L
8. Vibeke Nielsen/Jette Schæfer 37 L
Veteraner
1. Lars Schæfer/Henrik Vedel 54
2. Kim Frost/Egon Jensen 44
3. Hans Jørgen Pedersen/Peter Ellekær 32
4. Jimmi Nielsen/Johannes Christensen 31

Triple
Herrer

1. Morten Junge/Daniel Presutti/Morten Per Laursen 613
2. Lasse Dithmar/Morten Saxild-Hansen/Rolf Pedersen 431
3. Christian Andersen-Nielsen/Per olsen/ Jan Kristensen 409
4. Frederik Frederiksen/Mikael Poulsen/Claus Mortensen 266
5. Sunny Singh/Julius Büchert/Daniel Haugbølle 184
6. Chine Desrues/Frederic L’homme/Ousamma Hammouti 162
7. Allan R Sørensen/Rasmus B Laursen/Jimmy Christiansen 131
8. Patrick Pedersen/Jesper Dreyer/Mathias Ellekær 129
Kvinder
1. Maria Saxild Laursen/Camilla Svensson/Mia Carlsson 251
2. Katrine Jensen/Maria Heras Hansen/ Tanja Gromada 187
3. Anne Marie Bigum/Mette Kristensen/Belinda Svensson 183
4. Line M Hjorth Christensen/Katrine Junge/Maria Sonasson 91
Veteraner
1. John Saxild/Lars schæfer/Henrik Vedel 136
2. Jens Carlsson/Jørgen Büchert/Torben Vous 95
3. Glenn Bernstein/Thorsten Johnsen/Jens Bjørnstrup 86
4. Finn Rugaard/Lars Bom/Jørgen Slot 74

Mix Double
Åben rækk
e
1. Belinda Svensson/Morten Per Laursen 72
2. Katrine junge/Morten junge 62 L
3. Janne Losic/Miram Losic 62 L
4. Chalot Tannie Thomsen/Kasper Bak 58
5. Maria Sonasson/Emil Petersen 40
6. Anni Hejendorff Kristensen/ Claus Kulmbach 38
7. Betina Carstensen/ Brian Taastrup 26
8. Helena Hansen/ Mathias B Andersen 24 L
Ikke seedet:
9. Lis Gregersen/Mathias Bühler 24 L
Veteraner
1. Ilse Larsen/Torben Vous 60
2. Jette Schæfer/Henrik Vedel 44 L
3. Annie Saxild-Hansen/Jan Svensson 44 L
4. Vera Overgaard/Jørn Nielsen 34
5. Erna Tang Stærk/Einar Stærk 27
6. Inge Bach/Lars J kongsbak 18 L
7. Pernille Toft/Lars Friis 18 L
8. Joan Have Nielsen/John Saxild-Hansen 18 L


 

 


Dansk Petanque Forbund | Brøndby Stadion 20 , 2605 Brøndby | 26 28 24 45 | dpf@petanque.dk
CVR-nr.: 21 09 49 00 | Åbnings- og telefontid: Mandag - torsdag kl. 12-16 Cookies